Zajęcia kreatywne

Lekcje tworzenia z gliny

Tworząc w glinie można się zapomnieć… Glina odstresowuje …

Ceramika to sztuka użytkowa znana od pradziejów. I właśnie użytkowość ceramiki jest jej wielkim atutem, można przecież znaleźć ją zarówno w dużych formach architektury krajobrazu, jako ciekawe donice czy fontanny, jak i we wnętrzach, gdzie może być np. mozaiką na ścianie, podstawą fantazyjnej lampy, paterą na stole albo zegarem na ścianie.

Zajęcia kreatywne prowadzone będą przez Panią Magdalenę Olejnik.

Niesamowicie satysfakcjonujące jest, gdy z bezkształtnej szarej masy powstaje coś konkretnego, ciekawe przedmioty, które sami zrobiliśmy, którym nadaliśmy kształt, dla których wymyśliliśmy zastosowanie albo stwierdziliśmy jego brak. Poszkliwione i wypalone stają się pięknymi. Zrobione własnoręcznie, jedyne w swoim rodzaju, nie do kupienia w żadnym sklepie – Twoje od pomysłu poprzez realizację aż po miejsce, które zajmą w Waszym domu lub ogrodzie.

W ciągu roku jest wiele ciekawych okazji, świąt i uroczystych dni, których charakter w ciekawy sposób można oddać w materiale jakim jest glina. Powstałe w ten sposób prace mogą być powodem wielu satysfakcji dla ich autorów, a także ciekawymi prezentami dla ich bliskich.

W myśl tej idei zrodził się pomysł, aby umożliwić młodym twórcom w szkole zajęcia artystyczne z użyciem gliny. Można z niej wylepić pory roku, charakterystyczne elementy świąt wywodzących się z naszych tradycji, prezent dla rodziców czy dziadków, albo dać upust dziecięcym fantazjom i umożliwić twórcze wyrażenie siebie w materii jaką jest glina.

Moje doświadczenia z prowadzonych zajęć z dziećmi pokazały jak bogata jest dziecięca wyobraźnia i jak bardzo różnorodne są prace powstające w rękach młodych artystów.

Winogrona na obrazie

W ramach zajęć proponujemy:

Sokrates informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij
Przejdź do treści