mgr Anna Kostrzewa

mgr Anna Kostrzewa Język polski

mgr Anna Kostrzewa

Język polski

Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Po ukończeniu studiów pracowałam jako nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz w szkole podstawowej i gimnazju

Praca z dziećmi i młodzieżą przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Zawód nauczyciela jest dla mnie wyjątkowy, gdyż daje mi możliwość przekazywania uczniom wiedzy, odkrywania w nich różnorodnych talentów i pomoc w ich rozwijaniu.

Pragnę zaszczepić w nieukształtowanych przecież do końca osobowościach moich uczniów maksymę Horacego „odważ się być mądrym” i stworzenie z niej motta do wykorzystania w ich dalszym życiu. Moja praca koncentruje się na tym, by uczniowie odkrywali swoje możliwości intelektualne i czerpali satysfakcję ze zdobywania wiedzy. Staram się, aby lekcje prowadzone przeze mnie były fascynującą przygodą ze światem literatury i języka, bo przecież nawet gramatyki i ortografii można uczyć się „na wesoło”.

W swojej pracy nauczyciela języka polskiego dokładam wszelkich starań, by umiejętności zdobyte przez uczniów na zajęciach rozwijały w nich wrażliwość na piękno języka i zamiłowanie do literatury, bo przecież jak mawiał Joseph Addison „lektura dla umysłu jest tym, czym gimnastyka dla ciała”.

Moją pasją oprócz dobrej książki i filmu jest też kontakt z naturą, która nieustannie mnie zachwyca i przynosi wytchnienie po trudach codzienności.

Sokrates informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij
Przejdź do treści